Parte del Yelmo

Parte del Yelmo

Mesajgönderen Parte del Yelmo tarih 15 Eyl 2012, 08:41

İsim: Parte del Yelmo (Gerçek ismi değildir. Gerçek ismini yanan adasındaki bazı insanlar dışında kimse bilmemektedir. Yani gerçek ismini bilen sadece kendisi ve babasıdır.)
Yaş: 23
Cinsiyet: Erkek
Taraf: Diablo Tayfası
Deniz: East Blue
Uzunluk: 178
Ağırlık: 73
Görünüm:
Resim

Cross Marian/D.Gray Man

Saçları resimdeki gibi uzun ve kızıldır. Saçlarını yaşadığı yılların, çektiği acıların, mutluluklarının bir simgesi olarak görmektedir. Dövüş sırasında her ne kadar sorun çıkarabilecek olsa da saçlarını sever. Ancak kesilirse aşırı bir tepki vermez. Gözünde koyu siyah çerçevesi bulunan bir gözlük bulunur. Bu gözleri bozuk olduğu için değil, gözlüğü değerli bir aksesuar olarak gördüğü içindir. Elinde genellikle bir puro, puro olmazsa sigara ile dolaşır. Genellikle rahat kıyafetler giymeyi sever. Hareket kabiliyetini kısıtlamayacak, yaptığı hamlelere engel olmayacak kıyafetleri giymeyi tercih eder. Bu hem mutfakta rahat çalışması hem de bir sorunlar karşılaşırsa rahat bir şekilde üstesinden gelmek istediğindendir. Koyu renk pantolonun üstüne açık renk t-shirt, kazak gibi şeyleri tercih eder. Kıyafetlerinde aradığı diğer bir özellik ise sadeliktir. Sade olan kıyafetler daha çok hoşuna gitmektedir. Bunun nedeni ise prens olduğu dönemlerde yeteri kadar gösterişli kıyafetler giymiş olmasıdır. Sağ elinde sürekli kullandığı bir eldiveni vardır.

Kişilik:
Şımarık bir yapısı vardır. Etrafındakilerle eğlenmeyi onlara şakalar yapmayı ve sürekli mutlu olmayı amaçlayan bir kişiliğe sahiptir. Arkadaşlarını kendisi, kendisini de arkadaşı gibi görmektedir. Bu yüzden arkadaşları içinde en değerlisi yoktur. Ne kadar gıcık, çekilmez olsa da arkadaşları onun için değerlidir ve onlarla güçlüklere göğüs germekten dahi mutlu olmaktadır.

Prens olduğu için yaşının gerektiği gibi asla yaşayamamıştır. Hayatı hep yaşından büyük yaşamak zorunda kalmıştır. Bu yüzden çocukluğa duyduğu özlem içinde bir çiçek gibi bazen açmakta bazen solmaktadır. Gerektiğinde kendisinden beklenmeyecek kadar olgun birisi olurken bazen de bir çocuktan farkı olmaz.

Birazda çılgındır. Bu çılgınlık şımarıklığıyla birleştiği zaman ortaya ilginç bir insan tipi ortaya çıkmaktadır. Çılgınlığından bahsetmek gerekirse bir an yaptığı sonraki yapacağını belirlemez. Yani uyandığı zaman asık suratlıyken birden yüzünde güller açabilir.
Kızlara karşı oldukça sıcak davranır. Onlarla irtibata geçmek için çeşitli şaklabanlıklar denemekten çekinmez. Ancak bu şaklabanlıklar asla kendini küçük düşürecek seviyeye ulaşmaz. Karşısındakini eğlendirerek onu etkilemeye çalışır.

Ancak her kız için de bu durumlara girmez. Öncelikle kızı beğenmesi gerekmektedir.
Hobileri arasında balık tutmak, sigara-puro yakıp etrafı boş boş izlemek ve yemek yapmak vardır. Dövüşmekten pek hoşlanmasa da zorunlu kaldığı durumlarda dövüşmekten kaçınmaz. Karşısındakini sözleriyle yıpratmaya çalışır ardından ise rakibe saldırılarını yapar. Kışkırtmalar karşısında genellikle sakinliğini koruyabilen birisidir.

Geçmiş:
Kanjiro adasında adayı yöneten kralın oğlu olarak dünyaya gelmiştir. Annesini doğum sırasında kaybetmiş . Ailesinin tek çocuğudur. Doğduğunda halkın tüm ilgisini üstüne çekmiştir. Çünkü krallığın varisi ve geleceğini belirleyecek kişi olmak için bu dünyaya geldiğine inanılmıştır. Kral gibi güç düşkünü olmaması için birçok insan dilekler dilemiş ve krallığı huzura, mutluluğa, refaha ve barışa götürebileceğine inanmıştır.

Dört yaşına bastığı zaman eğitimlere başlanması gerektiğine inanıldığı için sürekli dersler verilmeye başlanmıştır. Müzik, diksiyon gibi dersleri alsa da bunlara pek yatkınlığı olmadığından kısa sürede bu eğitimlerden vazgeçilmiştir. Bir süre eğitim almadan yaşamını sürdürse de mutfağa sürekli girip çıkması ve aşçıları taklit ederek bir şeyler yapması yeteneğinin hangi yönde olduğunu ortaya koymuştur. Aşçılığın yanında askeri eğitim de alarak yavaş yavaş gelişmeye başlamıştır. Bu gelişme sürecinde sürekli babasını izlemiş ve insanlara karşı tutumunu ve hareketlerini asla benimsememiştir. Onun aksine gücü değil mutluluğa önem veren bir sistemi desteklediği için halk bu küçük çocuğu desteklemeye başlamıştır. Askeri eğitimin yanında kalkanlara olan düşkünlüğünden dolayı kendisine edindiği bir kalkanı savunmanın yanında saldırı amaçlı kullanmayı da öğrenerek kendisine has bir stil oluşturmayı başarmıştır. Her ne kadar bu stilde ilerleyememiş olsa da kalkanını kullanabildiği silahlarla birleştirerek kendisini ve arkadaşlarını korumayı amaçlamaktadır.

İlk defa babasına karşı girişimini 9-10 yaşları civarında zindana atılmış bir çocuğu kurtararak gerçekleştirdi. Onu arkadaşı olarak gördüğü ve çektiği acıları bildiği için onun özgürlüğün tadını çıkarmak için bu girişimde bulunmuş ve başarılı olmuştur.

Her geçen gün krallığın kötüye gidişi ve halkın yavaş yavaş isyana doğru gelişen eğilimi sonucunda babası krallığı hükümet denilen pisliğe bırakarak kendi hayatının güvenliğinin peşine düşmüş ve halkının hükümet tarafından katledilişine, acımasızca engellenmesine seyirci kalarak Parte ile aralarındaki tüm bağın kopmasına vesile olmuştur. Yıllar boyu baba diye seslendiği insanı bir anda silen Parte o gün arkadaşlarıyla adadan kaçarak özgürlüğe yelken açmıştır. Gerçek ismini en yakın arkadaşlarına dahi söylememiş ve ismi yanan krallığıyla beraber küllerin arasında kalmıştır. Özgürlüğe açılan yolda yoldaşı olarak gördüğü ve zindandan kurtardığı o çocuk ismini sorduğunda adaleti sağladıklarında gerçek ismini haykıracağını söylemiştir.

İnsanlara mutluluğun anlamını, adaletin ne olduğunu ve eşitliği öğretmek için!

Meslek: Aşçılık

Eşyalarınız:
Askılı Çanta/25.000 Beli
Mutfak Seti/40.000 Beli
Uzun, İnce, Beyaz ve Narin/5.000 Beli

Onay Bekleyen Eşyalar:
Pıtape(Kalkan)/170.000 Beli
Ğuse(Kılıç)/60.000 Beli

Dövüş Tekniği:

Saldırı Tekniğiniz: Kesici Tür Silahlar

Stiliniz: Kalkan sol elde kılıç ise sağ elde tutularak savaşmaya dayanan bir stildir. Kendisine has saldırılarıyla rakibi saf dışı bırakmayı hedefler.

Kullanılan Ekipman: Kılıç-Kalkan

Açıklama: Kalkanını ve kılıcını bir bütün olarak kullanır. Kılıç kesmek, delmek gibi amaçlar için kullanılırken, kalkan ise savunma, saldırı ve rakibi stunlamak için kullanılır. Genellikle rakibin saldırılarını engelleyip saldırı yapmayı hedefler. Ancak saldırılardan kaçarak karşı saldırı yapmanın gerekli olduğu durumlarda saldırıyı engellemeyi tercih etmez. Kalkan kullanılmadığı zaman kullanıcının sırt kısmında bulunmaktadır. Kılıç ise sağ elin rahatlıkla ulaşabilmesi için vücudun sol tarafında kınında bulunmaktadır.
Karakter Puanları:

Güç: 5

Hız: 3

Dayanıklılık: 4

Karizma: 3

Özel Puanlar:

Meslek: 1

Dövüş Yeteneği: 1

Pasif Başlangıç/Askeri Eğitim: 1EDİT: Dövüş tekniği kılıç-kalkan olarak değiştirilmiştir.
EDİT-2: Geçmiş rplerine güzellik katmak ve kurguların da daha fazla zevk almak için ismin yanına not düşülmüştür.
EDİT-3: Demircide oluşturulmuş eşyaların fiyatları eklenmiştir.
Ölüler Pişmanlıklarını Mezara Götürürler. Nefret ise yaşayanların yarattığı ve büyüttüğü bir ilüzyondan ibarettir.

Resim

Resim


İsim:Parte del Yelmo

Taraf:Korsan

Takım Bonusu:Yekpare Vücut

Boy:178

Kilo:73

Yaş:23+1

Para:435.000

Güç:5+1

Hız:3

Dayanıklılık:4+2

Karizma:3

Meslek:1

Dövüş Yeteneği:1+3

Pasif Başlangıç Yeteneği:1

Yanında Taşıdıkları:

Pıtape-Ğuse
Askılı Çanta
Puro x3 (15 Adet)
Zippo(Puronun Hediyesi.)

Eşya Listesi

Diablo Tayfası

Saldırılarım

Ödüller
+6 Puan


Geminin İsmi:Jigoku
Çeşidi: Cavaler
Ekipman
- 1 adet Old buddy (Geminin önünde)
- 20 atımlık top cephanesi
-23 Birim Erzak
-10 Birim Tedavi Malzemesi
-8 Birim Gemi Tamir Malzemesi
-0.000.000 Beli
-Fıçı Bira x4
Oyio-NPC
Kullanıcı avatarı Parte del Yelmo
OP:4S
OP:4S
 
Mesajlar: 125
Kayıt: 12 Eyl 2012, 15:12

Re: Parte del Yelmo

Mesajgönderen Hagels tarih 16 Eyl 2012, 00:10

Onaylanmıştır.

Eşyalarınız:

Askılı Çanta/25.000 Beli
Mutfak Seti/40.000 Beli
Uzun, İnce, Beyaz ve Narin/5.000 Beli
Pıtape(Kalkan)/170.000 Beli
Ğuse(Kılıç)/60.000 Beli
Kalan:0

Karakter Puanları:

Güç: 5+1
Hız: 3
Dayanıklılık: 4 +2
Karizma: 3

Özel Puanlar:

Meslek(Aşçılık): 1+1
Dövüş Yeteneği(Kılıç-Kalkan kullanımı): 1+3
Pasif Başlangıç/Askeri Eğitim: 1

Ödüller

+1 Gelişim Puanı(Dayanıklılık)
+3 Gelişim Puanı(Dayanıklılık, Güç, Dövüş Yeteneği)
+2 Gelişim Puanı(Dövüş Yeteneği)
+1 Meslek Puanı
Resim
Kullanıcı avatarı Hagels
Emekli
Emekli
 
Mesajlar: 297
Kayıt: 10 Eyl 2012, 21:24

Re: Parte del Yelmo

Mesajgönderen Parte del Yelmo tarih 16 Eyl 2012, 18:36

Alınan Özel Teknikler:


BREAKING POINT:
Kullanılan Stil: Kılıç-Kalkan Stili
Açıklama:Kılıç kınından çıkarılmaz ve sol elde bulunan kalkan ile rakibin üstüne gidilir. Fırsat yakalandığı an kalkan kullanıcının sağıdan soluna ve eğik bir açıyla aşağıdan yukarıya rakibe doğru savrulur.Bu savrulma sırasında kalkan rakibe temas etmeyip kısa mesafeden geçse bile üzerindeki dikenlerden dolayı zarar verebilir. Bu esnada boşta olan sağ el kılıcın kabzasına yönelir. Rakip kalkanı yerse stun etkisi gösterir veya kalkandan sıyrılmak için geriye doğru hamle yaparsa, kılıç kınından hızla çekilerek rakibin boğazı hedeflenir.Kalkanın savrulmasıyla kullanıcının gerilen vücudu kılıcı normalden daha seri bir şekilde kullanmasına izin vererek karşıdan gelecek saldırı ihtimalini olabildiğince düşürür. Saldırı hızlı bir şekilde geliştiği için kılıcın hedefini bulma olasılığı kullanıcının yeteneklerine bağlıdır.
Rank:
[C Seviye]


SLASH:

Kullanılan Stil:Kılıç-Kalkan Stili (Sadece kalkanla yapılan bir saldırıdır.)

Açıklama:Her mesafeden uygulanabilecek bir saldırıdır. (Uzaklık en fazla 5m olabilir.) Arkaya sağ veya sol ayak alınır ve bu ayağa uygulanan kuvvetle kullanıcı kendisini ileriye doğru ittirerek bir ivme kazanır. Göğse yapışık vaziyette tutulan kalkan, rakip kol mesafesine girdiği zaman rakibin kafa bölgesi hedeflenerek rakibe savrulur(Yaklaşık olarak 40-50 cm kaldığında savrulma gerçekleştirilir.). İleriye doğru itme ve kalkanın kol açıldığında aldığı ivme düşünüldüğünde rakibin gücüne göre stun etkisi, veya rakibi saf dışı bırakma gibi bir etki bırakabilir. Ancak asıl amaç kalkanın üstünde bulunan dikenlerle rakibe ciddi bir hasar vermektir. Kullanıcı rakibin bu saldırıdan kaçınmasını engellemek için genellikle fazla uzaktan saldırmayı tercih etmez.
Rank:
[D Seviye]

[/hr]


UNBREAKEBLE FORTRESS

Kullanılan Stil:Kılıç-Kalkan Stili(Kalkanla Yapılan Bir Tekniktir)
Açıklama:Kalkan göğüs hizasında kafayı da alacak şekilde bel hafif kırılır. Kalkan önde ve bel hafif kırıldığı için vücudun büyük bir kısmı savunulmuş olur. Üstten gelen saldırılar kalkan, kalkanın kapatamadığı bacak kısmına gelen saldılar ise kılıçla savuşturulmaya çalışılır.
Rank:[D Seviye]
En son Parte del Yelmo tarafından 31 Oca 2013, 21:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Ölüler Pişmanlıklarını Mezara Götürürler. Nefret ise yaşayanların yarattığı ve büyüttüğü bir ilüzyondan ibarettir.

Resim

Resim


İsim:Parte del Yelmo

Taraf:Korsan

Takım Bonusu:Yekpare Vücut

Boy:178

Kilo:73

Yaş:23+1

Para:435.000

Güç:5+1

Hız:3

Dayanıklılık:4+2

Karizma:3

Meslek:1

Dövüş Yeteneği:1+3

Pasif Başlangıç Yeteneği:1

Yanında Taşıdıkları:

Pıtape-Ğuse
Askılı Çanta
Puro x3 (15 Adet)
Zippo(Puronun Hediyesi.)

Eşya Listesi

Diablo Tayfası

Saldırılarım

Ödüller
+6 Puan


Geminin İsmi:Jigoku
Çeşidi: Cavaler
Ekipman
- 1 adet Old buddy (Geminin önünde)
- 20 atımlık top cephanesi
-23 Birim Erzak
-10 Birim Tedavi Malzemesi
-8 Birim Gemi Tamir Malzemesi
-0.000.000 Beli
-Fıçı Bira x4
Oyio-NPC
Kullanıcı avatarı Parte del Yelmo
OP:4S
OP:4S
 
Mesajlar: 125
Kayıt: 12 Eyl 2012, 15:12

Re: Parte del Yelmo

Mesajgönderen Parte del Yelmo tarih 21 Haz 2013, 19:23

Ölüler Pişmanlıklarını Mezara Götürürler. Nefret ise yaşayanların yarattığı ve büyüttüğü bir ilüzyondan ibarettir.

Resim

Resim


İsim:Parte del Yelmo

Taraf:Korsan

Takım Bonusu:Yekpare Vücut

Boy:178

Kilo:73

Yaş:23+1

Para:435.000

Güç:5+1

Hız:3

Dayanıklılık:4+2

Karizma:3

Meslek:1

Dövüş Yeteneği:1+3

Pasif Başlangıç Yeteneği:1

Yanında Taşıdıkları:

Pıtape-Ğuse
Askılı Çanta
Puro x3 (15 Adet)
Zippo(Puronun Hediyesi.)

Eşya Listesi

Diablo Tayfası

Saldırılarım

Ödüller
+6 Puan


Geminin İsmi:Jigoku
Çeşidi: Cavaler
Ekipman
- 1 adet Old buddy (Geminin önünde)
- 20 atımlık top cephanesi
-23 Birim Erzak
-10 Birim Tedavi Malzemesi
-8 Birim Gemi Tamir Malzemesi
-0.000.000 Beli
-Fıçı Bira x4
Oyio-NPC
Kullanıcı avatarı Parte del Yelmo
OP:4S
OP:4S
 
Mesajlar: 125
Kayıt: 12 Eyl 2012, 15:12

Re: Parte del Yelmo

Mesajgönderen Panopticon tarih 04 Tem 2013, 15:58

Düzenledim. Hala yapmadıysa imzana ekleyebilirsin.
When the Overlord is overworked, he may overreact...
Resim
Kullanıcı avatarı Panopticon
Emekli
Emekli
 
Mesajlar: 607
Kayıt: 11 Eyl 2012, 18:50


Dön Mahzen

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir