Elemental Büyü

Moderatör: FT-Anlatıcı

Elemental Büyü

Mesajgönderen FT-Anlatıcı tarih 14 Eki 2019, 01:05

Gereksinim: En azından doğru düzgün bir karakter kartı.

Seriden Kullanıma Örnek:Juvia(Suya Dövüşme ve Hava Kontrolü Özellikleri Hariç), Gray (Molding Özelliği İle Birlikte)

Dünyayı var eden temel elementlere hükmetmeye yarayan büyü türüdür. Olasılıklar muazzam boyuttadır ve buna rağmen en sık rastlanan büyü türüdür de. Elementlerin yolunu izleyenler varoluşun temel taşlarını anlamaya herkesten daha çok yakındırlar. Ancak bu büyü türü iki yönlüdür. Ateşi çok körüklerseniz sizi yakar. Suyu başıboş bırakırsanız taşar, hava kontrolsüz kalırsa sizi boğar ve toprak sonsuz bir açlıkla sizi yutar.

Bu büyü türü oldukça geniş bir kapsama sahiptir ve bilinen dört elementin dışında farklı elementlere de hükmedilebilir. Tabi bunlar için belli şartlar vardır. Normal sınıfında bulunan elementler şunlardır; Ateş, Toprak, Hava, Su. Ayrıca Molding(Biçimlendirme) Yeteneği ile birlikte alındıklarında bu elementler şunlara dönüşecektir; Mor Alev, Ağaç Elementi, Rüzgâr, Buz. Bunlar haricindeki bazı elementler ise Elit kapsamında görüldüğünden onlar başka başlık altında irdelenecektir.

Elementlerin bazı etki güçleri bulunur bunlar şöyledir;

Ateş, Mor Ateş: Saldırı Gücü Bonusu(Ateş elementi saldırıların hasarını yükseltme özelliğine sahiptir), Ek Hasar (Saldırı sonrasında bile ateş etkisini sürdürür ve rakibe hasar verir)

Toprak, Ağaç: Savunma(Toprağın pek çok saldırıya karşı koyma gücü vardır), Yavaşlatma (Toprak yapısınız bozmak sureti ile rakiplerin hareket etmesine mani olabilir)

Hava, Rüzgar: Hız(Kullanıcı üstünde bir hız artısı sağlayabilir), Karmaşa(Rakiplerin kafasının karışmasına neden olabilir)

Su, Buz: Sıyrılma (Kullanıcı, su-buz üstünde daha rahat hareket edebilir ve gelen saldırıları savuşturabilir), Saldırıda düşüş (Suyla ya da buzla kaplanana kişiler saldırı güçlerinin bir miktarını kaybeder)

Molding-Biçimlendirme: Pasif özelliklerden olan Molding tekniği element büyülerinde direk olarak etki eder ve onları farklı formlara dönüştürür. Bilinmesi gereken temel husus; bir element molding ile birlikte alındığında aslı olan temel elementin güçleri kullanılamaz hale gelir. Yani Mor Ateş tekniğini alırsanız standart ateş tekniklerini yapamayacaksınız. Biçimlendirme ile birlikte elementlerde şu değişimler olur;

Ateş: Mor Ateşe dönüşür. Mor ateş, katı yapısı dolayısı ile farklı şekillere bürünmesi kolaydır. Standart alev gibi yakıcı değildir. Ama hemen hemen tüm normal sınıf alev saldırılarını engelleyebilir. Ayrıca ısısı kontrol edilebilir. Serin olabileceği gibi bir volkanın kalbi kadar sıcak olabilir.

Toprak: Ağaç Halini alır. Çevredeki ağaçlar, bitkiler çabucak büyütülebilir ve hareket ettirilebilir. Farklı biçimler verilebilir. Toprak elementi saldırılarını rahatlıkla engelleyebilmesi de ayrı bir avantajdır. Oluşturulan formlar kalıcıdır, yani diğer teknikler gibi dağılıp yok olmaz.

Hava: Rüzgar olur. Rüzgarın biçimsiz ve görünmez oluşu büyük bir avantajdır. Rakibi şaşkınlığa düşürür. Hava elementi saldırılarını püskürtme özelliğine sahiptir. Hortumlar meydana getirilebilir ya da rüzgar akımları ile seri saldırılar yapılabilir.

Su: Buz halini alır. Soğukluğunun yanında pek çok form alma özelliğinin olması en büyük avantajıdır. Kullanıcısı buz üstünde rahatlıkla hareket edebilirken rakipler, buz nedeni ile zorlukla yaşayabilir. Su saldırıları buz elementi karşısında aciz kalır.

Element Büyülerinin gelişimi şu şekildedir;

1- Elemental Bağ: Kişi elementleri anlar ve onların gücünden faydalanır. Elemental Büyünün özü budur.
2- /
3- Şu yetenek kazanılır;
Elemental Adaptasyon: Büyü kullanıcısının büyüsünün elementine karşı olan dayanaklığında artış olur. Bu sayede daha güçlü büyüleri, zarar görmeksizin yapmak mümkün olacaktır. Ayrıca sahip olduğu elementin negatif etkilerinden daha az etkilenecektir.
4- Bu iki yetenekten sadece birisi alınabilir.
Güç Aşımı: İki kat güç ile normalin üstünde etkiye sahip bir büyü yapma imkanı sağlar. Bu özellik ters tepebilir ve kullanıcıya da zarar verebilir.
Elemental Direnç: Diğer elementlerin neden olduğu negatif etkilere karşı direnç (%25)
5- İki özellik seçilebilir (Başta ve ortada)
Hızlı Kullanıcı: Tek turda iki saldırı birden yapmak mümkündür.
Elemental Sır: Kullanıcının elementine has özel kabiliyetleri kullanma özelliği. Bu özel kabiliyetler kitaplardan öğrenilebilir.
Elemental Direnç II: Direnç (%50)
Elemental Adaptsyon II: Daha güçlü büyüler yapılabilir. Daha fazla direnç
6- İki Özellik seçilebilir (Başta ve ortada)
Elemental Adaptasyon III: Daha güçlü büyüler. Daha fazla direnç.
Elemental Direnç III: Direnç %75
Elemental Sır: II: İkinci bir özel yetenek öğrenme şansı.
Güç Aşımı II: Dört kat güç ile normalin üstünde etkiye sahip büyü yapma imkanı sağlar. Bu özellik ters tepebilir ve kullanıcıya zarar verebilir. Ancak Elemental Adaptasyon varsa bu hasardan daha az etkilenilecektir.
7- İki Özellik seçilebilir (Başta ve ortada)
Elemental Ustalık: Başkalarının element saldırılarını ya da doğal elemental oluşumlarını (sahip olunan elementin benzer olması koşulu ile) kontrol, dağıtma ve özümseme kabiliyeti.
Elemental Yıkım: İlgili elementin en korkutucu yıkım tekniklerini kullanma imkanı.
Elemental Doğuş: Doğal elementler, kullanıcıya güç aşılar. Çok fazla kullanımı halinde kişi insan dışı bir görünüm kazanmaya başlar.( Sıklıkla Ağaç elementi üstünde kullanılırsa ağaca benzeme gibi)
Elemental Adaptasyon IV: Daha güçlü büyüler. Daha fazla direnç
Elemental Direnç IV: Direnç %100
8- ?
9- ?
10- Aşağıdaki özelliklerden sadece birisi seçilebilir
Varoluş: En güçlü yapım tekniklerindendir. Bu güç doğru kullanıldığında dünya bir cennete dönebilir.
Yok Oluş: En güçlü yıkım tekniklerindendir. Elementin tüm gazabı boşalır. Etkisi muazzamdır ve ülkeler bile bu güçle yok olabilir.
Kullanıcı avatarı FT-Anlatıcı
Anlatıcı
Anlatıcı
 
Mesajlar: 80
Kayıt: 12 Eki 2019, 23:52

Dön Normal Büyüler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir