Standart Büyüler

Moderatör: FT-Anlatıcı

Standart Büyüler

Mesajgönderen FT-Anlatıcı tarih 14 Eki 2019, 00:34

Standart büyüler belli bir uzmanlık gerektirmeyen ve herkes tarafından elde edilebilecek düzeyde olan büyülerdir. Bu husustaki tek gereklilik; büyülerin ve-veya kabiliyetlerin istemiş olduğu gereksinimleri karşılayabiliyor olmaktır. Standart büyüleri diğer yeteneklerinizle birleştirerek kullanmanız mümkündür. Altta bahsi geçen büyü ve teknikler Asli Büyünüzün (Normal ya da Elit Büyü) seviyesi baz alınarak yazılmıştır.

Önemli Not: Bu büyüleri elde edebilmeniz için Zeka'dan gelen kontenjanlarınız olmalıdır. Her büyü-teknik 1 kontenjan götürür. Zeka 12 olduğunda alabileceğiniz büyülerden değildir ve her zaman, gereksinimler karşılanıyor ve kontenjanınız var ise alabileceğiniz şeylerdir.


Seviye 1 ila Seviye 3 Arası Alınabilecek Büyüler


Doğrusal Saldırı: Büyü gücünü doğrusal bir yönde fırlatmayı sağlayan teknik. Saldırı menzili 3 karedir ve bu menzil, teknik geliştikçe artar.
Gereksinim: Zeka 3, Seviye 1 ve Üstü.

Patlama Saldırısı: Yoğun büyü enerjisini bir noktada odaklayarak fırlatmak sureti ile gerçekleşir. Oluşturulan enerji isabet ettiği noktayı ve çevresindeki blokları etkileyecek biçimde patlar. Saldırı menzili 3 birimdir ve yetenek geliştikçe menzil artar.
Gereksinim: Doğrusal Saldırı III, Seviye 1 ve Üstü

Bullet Magic: Parmak ucunda toplanan büyü gücünün salınması sureti ile yapılan bir büyüdür. Tek bir hedefe karşı uygulanabilse de hızlı olması ve ileri seviyelerde iki elin birden kullanılabilmesi sebebiyle oldukça kullanışlıdır. Normalde saf büyü gücünün mermi gibi ateşlenmesini sağlayan bu büyü farklı elementlerle kombine edilebilir.
Gereksinim: Zeka 4, Seviye 1 ve Üstü

Binding Magic:
Bağlama büyüsüdür. Farklı varyasyonları olsa da temelde hepsi aynı temele dayanır. İp, tüp, zincir ve hatta dövmeler oluşturmak sureti ile rakibi hareketsiz kılmak amaçlanır. Büyü geliştikçe güçlü rakipleri bağlamak kolaylaşacaktır. Bu büyü başka büyü türleri ile kombine dilebilir. Örneğin bağlama amacı ile kullanılan ip, zincir vs… ani bir güç salınımı ile havaya uçurulabilir ve hedefe zarar verilebilir.
Gereksinim: Zeka 6, Seviye 1 ve Üstü

Koni Saldırı: Üçgen bir alan içinde güçlü bir enerji salınımı oluşturma tekniği. Enerji spiral şekilde akar ve önündeki her şeyi püskürtür. Menzili sabittir. Teknik geliştikçe etki gücünde artış olur.
Gereksinim: Doğrusal Saldırı IV, Seviye 2 ve Üstü

Dalga Saldırısı: Bu teknik büyüyü yatay bir düzlemde ileriye doğru fırlatmak sureti ile olur. Üç birimlik alanı kapsar ve yan yana duran hedefleri vurmayı kolaylaştırır. Saldırı menzili 3 birimdir. Menzil ve hasar alanı zamanla artar.
Gereksinim: Doğrusal Saldırı VI, Seviye 2 ve Üstü

İnfilak: Patlama büyüsünün daha etkili versiyonu. İsabet ettiği noktanın iki birim mesafesindeki alan büyüden etkilenir. Saldırı Menzili üç birimdir ve bu menzil zamanla artar.
Gereksinim: Doğrusal Saldırı VI, Patlama Saldırısı III, Seviye 3 ve Üstü

Güdümlü Saldırı: Büyü yolu işaretlenmiş bir hedefe doğru ilerlemeye şartlanmış bir saldırı türü. İki tur aktif kalır ve her tur 2 birim ilerler. İlerleme miktarı sabit kalsa da, teknik geliştikçe tur sayısı artar.
Gereksinim : Bullet Magic VII, Seviye 3 ve Üstü

Blinding Magic: Kullanıcı oldukça parlak bir ışıltı oluşturarak rakip ya da rakiplerini geçici bir süreliğine kör eder. Bu körlük 1-3 tur arası devam eder. Kullanıcı olan kişiye saldırmak ya da kaçmak için fırsat sunar.
Gereksinim: Zeka 5, Seviye 3 ve Üstü


İllüzyon Magic: Büyü gücü ile göz boyama tekniği. Birkaç versiyonu vardır. Tek kişi etkileyen basit illüzyonların yanı sıra belli bir aranı illüzyon perdesi ile kaplamak da mümkündür.
Gereksinim: Zeka 8, Seviye 3 ve Üstü

Charm: Hedef kişi ya da kişileri etkileme büyüsü. İstenildiği şekilde hedefler kullanıcıya aşık olabilir, onu sevebilir, saygı duyabilir… Büyü en çok karşı cinse karşı işe yarar. Lakin kişi, kendisine büyü yapıldığını anlarsa büyüden kurtulabilir.
Gereksinim: Karizma 7, Zeka 6, Seviye 3 ve Üstü

Mind Trick: Düşük zekaya sahip kişilerin kafasını karıştırmak için kullanabilecek basit bir büyüdür. Etkisi kısa sürer ama o zamana kadar iş işten geçmiş dahi olabilir. Kullanıcı ne kadar zeki ise etkisi de o kadar güçlenir.
Gereksinim: Zeka 10, Charm III, Seviye 3 ve Üstü

Telekinesis: Objeleri, onlara dokunmadan hareket ettirme yeteneğidir. Dikkat gerektirir ve objelerin kütlesi arttıkça onları hareket ettirmek zorlaşır.
Gereksinim: Zeka 8, Seviye 3 Ve Üstü

High Speed: Büyü gücünü ayaklara ve kaslara yoğunlaştırılarak büyük hızlar elde etmek mümkündür. Palm Magic’in farklı bir versiyonudur da denebilir. Hızda büyük artışa neden olur. Seviyesi arttıkça maksimum hız limiti ve gücün kullanım süresi de artacaktır.
Gereksinim: Hız 8, Seviye 3 ve Üstü

Flattening Magic: Bu güç, kullanıcının bedenini iki boyutlu bir hale getirmeye ve dar aralıklardan geçmeye imkan verecek forma bürünmeye yarar. Dövüşlerde pek işe yaramasa da kapalı yerlere girmeyi ve gizlenmeyi kolaylaştırır.
Gereksinim: Seviye 3 ve üstü

Charged Magic: Büyü enerjisinin belli bir süre biriktirip, yapmakta olduğunuz büyünün daha da güçlenmesini sağlayan tekniktir. Geliştikçe daha fazla gücü daha kısa sürede biriktirmeniz mümkün olacaktır.
Gereksinim: Dayanıklılık 5, Seviye 3 ve Üstü

Seviye 4 İla Seviye 6 Arası Alınabilecek Büyüler


Kolon Saldırısı: Üç birim genişliğindeki bir alanı içine alacak şekilde düz bir doğrultuda ilerleyen güçlü saldırı. İlk Üç birimden sonra gücü yarıya düşmek sureti ile bir üç kare daha ilerler. Bu menzil teknik geliştikçe artar.
Gereksinim: Doğrusal Saldırı VIII, Patlama VI, İnfilak III, Seviye 4 ve Üstü

Alan Saldırısı: Kullanıcının arzusu doğrultusunda etki menzili içindeki bir alanda büyü saldırısı uygulama tekniğidir. Yerden bir anda taş dikenlerin yükselmesi, hedefin bulunduğu bölge üstünde yer çekimi baskısı oluşması gibi teknikler oluşturmak için kullanılır.
Gereksinim: Zeka 10, İnfilak V, Seviye 4 ve Üstü

Body Restriction: Bu büyü, kullanıcının dokunduğu kişinin geçici süre felç olmasını sağlar. Büyü, temas edildikçe devam eder. Temas kesilince de sona erer. Güç kullanımı süresince kullanıcı başka bir şey yapamaz.
Gereksinim: Binding Magic III, Seviye 4 ve Üstü

Lanet: Hedefin lanetlenmek sureti ile zayıf düşürülmesini amaçlayan büyü türüdür. Başlangıçta sadece halsiz düşürme gibi etkilere sahip olsa da teknik güçlendikçe çok daha tehlikeli olacaktır.
Gereksinim: Zeka 6, Seviye 4 ve Üstü

Destek: Elementlere göre farklı etkiler kazanan bir güçtür. Kişini, kendisini ya da başkalarına destek sağlayan geçici özellikler vermesini sağlar. Buff tarzı büyüler buna örnektir.
Gereksinim: Zeka 6, Seviye 4 ve Üstü

Barrier: Büyü gücü yardımı ile bir kalkan oluşturulur. Gelen büyülerin hasarını emme özelliğine sahip olsa da, çok sık hasar alması durumunda bütünlüğü bozulabilir. Bunun dışında, eğer üstündeki güç artarsa fiziksel darbelere de karşı koyabileceği görülebilecektir.
Gereksinim: Seviye 4 ve Üstü

Palm Magic: Büyü gücü avuç içine yoğunlaştırılarak kısa mesafede oldukça etkili bir saldırı yapılır. Alışıldık büyülere benzemese de yumruk yumruğa dövüşlerde büyük bir avantaj sağlar.
Gereksinim: Güç 12, Seviye 4 ve üstü

Over Charge: Charged magic büyüsünün ileri formudur. Çok büyük miktarda büyü tüm bedende toplanmaya başlanır ve muazzam büyüklükte bir enerji depolanır. Seviyesi arttıkça depolanan güç miktarı ve depolama hızı artar. (Dragon Ball aklınıza gelsin)
Gereksinim: Dayanıklılık 12, Charged Magic III, Seviye 4 ve Üstü

Sleep: Uygulanan kişi kendisini yorgun hissedebileceği gibi deliksiz bir uykuya da yatabilir. Bu büyü ileride geniş kitleleri etki edecek seviyeye de ulaşabilir.
Gereksinim: Zeka 6, Karizma 6, Seviye 5 ve Üstü

Possesion Magic: Kullanıcı, hayalet benzeri bir form meydana getirerek bunu hedefi olan kişinin içine yerleştirir. Düşük iradeli kişilerde daha etkili olan bu yetenek mutlak kontrol sağlar.
Gereksinim: Zeka 12, Seviye 5 ve üstü

Transformation: Dönüşüm büyüsü. Büyü gücü ile kullanıcı dış görünümünü değiştirebilir. Farklı seviyeleri mevcuttur. Başlangıçta sadece fiziksel görünüm değişir, kıyafetler ve ses sabit kalır. Sonradan kıyafetleri ve sesi de değiştirmek mümkün olabilmektedir. Bu büyünün ileri formunda istenilen herhangi bir canlıya dönüşmek mümkün olacaktır. Bu durumda dönüşümler de tamamen gerçek olacağından savaşlarda bile kullanılabilecek bir seviyeye gelecektir.
Gereksinim: Seviye 5 ve Üzeri

Telephaty: Büyücünün zihni aracılığı ile başkaları ile iletişim kurması. İlk seviyelerde kısa mesafelerde belli sayıda kişi ile iletişim kurulabilse de ileride. Daha geniş menzil içinde çok fazla sayıda kişi ile bağlantı iletişim kurulabilir. Dahası, bir dağıtıcı işlevi görmek sureti ile bu güce sahip olmayan kişilerin birbirileri ile iletişim kurması sağlanabilir. Bunun da ötesinde zihin okumak mümkün olabilecektir.
Gereksinim: Mind Trick III, Seviye 5 ve Üstü

Nullification Magic: Diğer büyüleri etkisiz hale getiren ileri seviye bir büyüdür. Sadece gelen saldırıları etkisiz kılmak mümkündür.
Gereksinim: Zeka 12, Seviye 5 Ve Üstü

Dispelling Magic: Büyü etkilerini ortadan kaldıran tekniktir. Özellikle Requip tekniği kullanan kişilere karşı oldukça etkilidir.
Gereksinim: Zeka 12, Seviye 5 Ve Üstü

Concealment Magic: Objelerin ve kişilerin fark edilmesini engelleyen büyüdür. Geliştikçe bu etkinin gücü de artacaktır ve etki süresi uzayacaktır.
Gereksinim : İllüzyon III, Seviye 5 ve üstü

Teleport: Uzun mesafeleri, aradaki engeller yok sayılarak aşabilme yeteneği. Bu büyü, vücudu tamamen farklı bir boyuta taşır ve ardından göz açıp kapayıncaya kadar bir sürede yeniden ortaya çıkarır. Bu süre zarfında ise istenilen yere ulaşılmış olur. Büyü seviyesi yükseldikçe ışınlanma mesafesi de artar.
Gereksinim: Hız 12, Seviye 6 ve Üstü

Reflector: Saldırı büyülerini yansıtmaya yarar. Bu sayede oluşabilecek hasarlardan kurtulmak mümkündür. Tabi büyü açık kaldığı sürece enerji tüketir ve yansıtılan her saldırı sonucunda enerji düşüşü hızlanır. Kısa vadede hayat kurtarsa da uzun vadede tüm büyü gücünü tüketmesi mümkündür. Seviyesi geliştikçe daha güçlü büyülere karşı koymak mümkün olacaktır ve enerji gereksinimi de azalacaktır.
Gereksinim: Barrier Büyüsü III, Seviye 6 ve Üstü


Seviye 7 ve Üstü Alınabilecek Büyüler


Amaterasu: El mühürleri yardımı ile oluşturulan formüller aracılığı ile yapılan bir büyü türüdür. Bilinen 100 adet formül bulunur. Büyünün yapılabilmesi için zaman gerektirdiğinden biraz yavaştır ama elde edilen sonuçlar açısından bakılacak olursa ciddi anlamda tehlikeli bir büyü türü olduğu görülecektir.
Gereksinim: Zeka 10, Hız 10, Seviye 7 ve Üstü

Thought Projection: Büyücü, kendisinin bir kopyasını tamamen zihin gücü yardımı ile oluşturur. Bu kopya başta cisimsiz olsa da ileri seviyelerde fiziksel form edinilebilir. Kullanıcının benliği ve büyü gücü bu iki form arasında bölünecektir. Oldukça uzun mesafelerde kullanılabilir.
Gereksinim Zeka 12, Seviye 7 ve Üstü

Phasing: Kullanıcı, katı cisimlerin içinden herhangi bir zarar alamadan ve bir zarara neden olmadan geçebilir. Çok büyük güç gereksinimi vardır. Seviyesi arttıkça bu özellik daha uzun süre açık kalabilir.
Gereksinim: Seviye 7 Ve Üstü

Memory Control: Kişilerin anılarını kısmen de olsa manipüle etmeye yarar. Bu işlem kusursuz değildir. Arada pek çok boşluk bırakabilir. Ve zaman geçtikçe bu boşluklar büyünün etkisini yok eder. Ancak kısa vadede insanları kandırmak için oldukça etkilidir.
Gereksinim. Zeka 12, Mind Trick III Seviye 7 ve Üstü
Kullanıcı avatarı FT-Anlatıcı
Anlatıcı
Anlatıcı
 
Mesajlar: 80
Kayıt: 12 Eki 2019, 23:52

Re: Standart Büyüler

Mesajgönderen FT-Anlatıcı tarih 14 Eki 2019, 00:53

Bahsi geçen kimi büyülerin alternatiflerinin Asli büyülerde olabileceğini görmüşsünüzdür. Örneğin Blinding magi tekniği Işık büyüsü ile de yapılabilir. Doğrudur, kişi bu tekniğe gerek durmadan yüksek miktarda ışık oluşturup rakibini kör edebilir. Ama bu tekniği bilmesi, oluşturacağı ışığın şiddetini kontrol edebilmesine olanak sağlayacaktır. Benzer şekilde, büyünüzle önünüzde bir bariyer yapabiliyorken, bariyer büyüsünü gereksiz bulabilirsiniz. Ancak kombine edildiklerinde bu iki teknik oldukça güçlü bir hal de alacaktır.
Kullanıcı avatarı FT-Anlatıcı
Anlatıcı
Anlatıcı
 
Mesajlar: 80
Kayıt: 12 Eki 2019, 23:52


Dön Standart Büyüler

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir