4- Loncalar

Oyuncuların bilmesi gereken her şey!

Moderatör: FT-Anlatıcı

4- Loncalar

Mesajgönderen FT-Anlatıcı tarih 13 Eki 2019, 22:52

Fiore topraklarında pek çok büyücü loncası bulunmaktadır. Ancak bunlardan sadece 3 tanesi yeni büyücülere kaplarını açmış bulunmakta. Her birisinin kendi gerekçesi var elbette. Bunlara birazdan değineceğiz. Ama önce bir loncaya sahip olmanın neden önemli olduğunu açıklayalım;

Fairy Tail evreni loncalar üstüne bina edilmiştir. Her loncanın kendisine özgü bir felsefesi bulunmaktadır. Kimisi görevler hususunda seçici davranırken kimisi bakmaz. Kimisi belli bir amaç doğrultusunda hareket eder. Ve kimisi sadece eğlenmeyi amaçlar. Ama her birisinin sahip olduğu bir nokta vardır. O da bir çok farklı kişiyi, büyüyü bir araya getirmeleridir. Kendi içlerinde ufak bir toplum, aile ya da hiyerarşik düzen olmalarıdır.

Elbette serbest takılmayı seçebilirsiniz. Ama bu seferde bir loncanın getirmiş olduğu avantajlardan yararlanamazsınız. Bu avantajlar şunlardır;

1-Sırtınızı dayayabileceğiniz ve evim diyebileceğiniz bir yerinizin olması.
2- Kolay kolay millettin size sataşamaması. Arkanızda koskoca lonca var çünkü.
3- Görev almada kolaylık.
4- Bir Lonca Amblemi taşımak, O loncanın koruyucusundan gelen bazı bonuslara sahip olmanız anlamına gelecektir. Bu konuya birazdan detaylıca değinilecektir.

Elbette tüm avantajlar bunlardan ibaret değil. Şimdilik sadece genel avantajları sıraladık. Şu unutulmamalı ki bir lonca seçtiğinizde anında onun bir üyesi olmuyorsunuz. Ambleminizi hak etmek ve Lonca’nın daimi bir üyesi olabilmek için bazı görevleri tamamlamanız gerekmekte. İsterseniz bunları yapmaya çalışır ve bir loncaya katılırsınız. İsterseniz her şeyi boş verip serbest çalışırsınız. Ya da gücünüz yetiyorsa kendinize bir lonca kurarsınız. Tercih sizin.

Bu kadar açıklamadan sonra gelin loncalarımıza bir göz atalım;

Higher GroudsBu lonca kraliyete bağlıdır. Ve ciddi bir disiplinle idare edilmektedir. Kraliyet Şehrinde bulunan Lonca Binası aynı zamanda Işık Lordu Azuman’ın kilisesidir. Bundan dolayıdır ki Lonca üyeleri Lord Azuman’nın kutsamasından faydalanır.

Lonca Lideri: Baş Piskopos Yeudon. Kendisi Işık Tanrısı Katili Büyüsünde uzmandır. Bu büyünün ona bizzat Lord Azuman tarafınca öğretildiği söylenir.

Lonca Şifacısı: Rahibe Margereth. İlahi Büyü konusunda uzmandır. Işık Lordu’nun bahşettiği güçler ile hastalıkları ve yararları iyileştirebilir.

Lonca Pazarı: Bu pazarda pek çok ender ve sofistike eşya bulmak mümkündür. Kraliyet bağlantıları sayesinde diğer loncalara nazaran daha kaliteli eşyalar satılmaktadır.

Lonca Kutsaması: Higher Grounds Loncasının amblemini bedeninde taşıya her kişi Lord Azuman’ın korumasına mazhar olurlar. Higher Grounds üyelerinin normalin üstünde bir dayanıklılıkları bulunmaktadır.

Fairy TailMagnollia şehrinin medarı iftiharı olan lonca. Tümüyle kaosun hüküm sürdüğü ve şamatanın, kavgaların durdurak vermeden yaşandığı bu lonca pek çok efsaneye konu olmuştur. Eski zamanların haşmetinden uzak olsa da bir kere daha yükselmekte ve kendisini tüm dünyaya göstermektedir.

Lonca Lideri: Donna Smith. Büyülü Eşya kullanımında uzmandır. Kendisine has bir büyüye sahip olmaması kimseyi kandırmasın. Sahip olduğu bilgi ve insan üstü zekası sayesinde hiçbir büyücünün sahip olmadığı sayıda büyüye erişimi vardır.

Lonca Şifacısı: Anna Smith. Donna’nın ablası. Bir simyacıdır ve simya ilmi ile tıbbi yardım sağlamaktadır.

Lonca Pazarı: Bit Pazarı diyebileceğimiz ikinci el eşyaların çoğunlukta bulunduğu bir yerdir. Buradaki eşaylarının bir çoğunun ne işe yaradığı dahi bilinmez. Bahtınıza ne geldiyse katlanmak zorundasınız. En azından fiyatlar ucuz.

Lonca Kutsaması: Fairy Tail loncasını, loncanın kurucusu Mavis Vermilion’dan başkası tarafından korunmayacağı gün gibi açıktır. İlahi bir varlığa büründükten sonra lonca üyelerine Peri Tozu denilen bir kutsama sağlamıştır. Bu kutsama sayesinde Fairy Tail Loncasının amblemini taşıyan kişilerin büyü enerjileri normalin biraz üstünde olur.

Black MoonBir karanlık lonca’nın yasal loncalar arasında ne işi var? Kim bilebilir? Belki de devlet adına gizli kapaklı işler yaptıklarından ötürü bir dokunulmazlığa sahiptirler. Belki de bazı saygın kişileri tehdit ediyorlardır. Önemli olan husus Oshibana şehrinde bulunan bu loncanın yeni üyelere kapılarını açtığı. Onlara vadettikleri şeyler ise, güç ile görülmemiş büyüklükte hazineler! Böyle bir loncadan daha başka ne beklenirdi zaten.

Lonca Lideri: Dark Smith. Evet, bir Smith daha. Bu sefer diğer iki peri hanımın abileri ile karşı karşıyayız. Kız kardeşlerinden farklı olarak karanlık bir loncanın başında bulunması oldukça garip bir durum gibi. Karanlık büyü konusunda uzman olan bu şahsın oldukça ürkütücü biri olduğu söyleniyor.

Lonca Şifacısı: Ayanami Amaya. Bu hanıma şifacı demek aslında büyük bir hata. Karanlık sanat ve eski rünler yardımı ile birisini ölümün kıyısından bile geri getirebilir. Ama bu hizmetin bedeli de çok ağırdır. Karanlık ve şeytani deneylerin sonucu olarak tedavi için gelen kişiler insanlıklarından bir şeyler kaybedebilmektedirler.

Lonca Pazarı: İllegal ürünlerin bulunabileceği ve eğer yeterli paranız varsa dilediğiniz şeye ulaşabileceğiniz Karanlık bir markettir burası. Aman dikkat, bir şeyler alacağım derken ruhunuzu kaybetmeyin.

Lonca Kutsaması:
Kranlık Lord Zeref’in gücü, lonca üyelerinin büyülerinin gücünü arttırmaktadır.

Not: Loncaların amblemlerinin verdiği kutsamalar İlahi Büyüler başlığı altında daha detaylı anlatılmıştır
Kullanıcı avatarı FT-Anlatıcı
Anlatıcı
Anlatıcı
 
Mesajlar: 80
Kayıt: 12 Eki 2019, 23:52

Dön El Kitabı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir